wtorek, 21 stycznia 2014

Na Piłsudskiego powstaje Lidl!

Nie tak dawno temu w ankiecie na temat sklepów na naszym osiedlu wygrała opcja budowy nowego obiektu. Państwa prośby zostały poniekąd wysłuchane. Nieopodal osiedla Oświecenia powstaje właśnie nowy dyskont. Nowy Lidl stanie za stacją Statoil, a jego otwarcie będzie miało miejsce jeszcze tej wiosny.

Prace rozpoczęły się pod koniec zeszłego roku, a potrwają one do 30 kwietnia. Można więc sądzić, że otwarcie nowego sklepu będzie miało miejsce na początku maja. Będzie to trzeci Lidl w okolicy. Pozostałe mieszczą się jednak stosunkowo daleko. Mowa to o dyskontach tej sieci na ul. Zamenhofa oraz nieopodal os. Orła Białego (również Trasy Katowickiej).

Trzeba przyznać, że inwestycja ta jest niezwykle korzystna dla okolicznych mieszkańców, również części z naszego osiedla (szczególnie tych mieszkających w południowych rejonach). Póki co nie jest znana dokładna data otwarcia nowego sklepu. O wszystkim będziemy na bieżąco informować.

źr.; foto: własne

4 komentarze:

 1. No to w końcu kiedy będzie otwarcie?? Piszecie, że możliwe że początek maja a mamy połowę czerwca. Na tablicy obok tego lidla pisze wiosna 2014 ale nic żadnych konkretów

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak, wstępnie oddanie budynku do użytku miało być właśnie na początku maja, ale prace się opóźniły. Więcej informacji odnośnie budowy znajdzie się na stronie już wkrótce!

  OdpowiedzUsuń
 3. Otwarcie 26.06.Wywiesili baner nad wejsciem

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://oswiecenia24.blogspot.com/2014/06/otwarcie-lidla-27-czerwca.html - pisaliśmy już o tym ;).

   Usuń