sobota, 23 grudnia 2017

Poznański Rower Miejski zakończył sezon

Poznański Rower Miejski w nocy z 17 na 18 grudnia zakończył swój tegoroczny sezon. Ten okazał się rekordowy pod wieloma względami, a z pewnością przyczyniło się do tego otwarcie stacji na osiedlu Oświecenia.

Rowery w nocy z minionej niedzieli na poniedziałek zaczęły być zwożone do magazynu w celu konserwacji. Na poznańskie ulice wrócą dopiero wiosną, lecz póki co nie został podany konkretny termin. W tym roku był to 1 marca i była to też data, kiedy stacja wypożyczania rowerów pojawiła się na wysokości ul. Mieszkowskiej na osiedlu Oświecenia.

Niewykluczone, że rowery pojawią się w przyszłym roku jeszcze wcześniej. Pierwotnie bowiem również tegoroczny sezon miał zakończy się wcześniej. Został jednak przedłużony ze względu na popularność PRM.

To był bez wątpienia rekordowy rok dla Poznańskiego Roweru Miejskiego. Rowery w sumie wypożyczono 1,058 mln razy, a w stolicy Wielkopolski w sumie jest już około 100 tysięcy użytkowników systemu, z czego 40 tysięcy dołączyło w tym roku. 

2017 rok przyniósł 24 nowe stacje PRM, co daje łącznie 89 miejsc wypożyczeń. W sumie poznaniacy mogą korzystać w nich z 973 rowerów. W przyszłym roku przybędzie nowych 20 stacji i 200 rowerów.

Obserwuj autora: @P_Przyborowski | foto: Piotr Przyborowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz