piątek, 2 marca 2018

Wraca Poznański Rower Miejski. Nowe stacje na Ratajach!

Wczoraj oficjalnie swoje funkcjonowanie wznowił Poznański Rower Miejski. Wśród 23 nowych stacji aż dziewięć położonych jest na Ratajach lub w ich pobliżu!

Z systemy ponownie można było korzystać już po północy w czwartek 1 marca. - Pierwsze wypożyczenie roweru miejskiego zostało odnotowane 1 marca o godzinie 0.17. Użytkownik wypożyczył rower ze stacji PRM Półwiejska, a oddał na stacji Prądzyńskiego/Kosińskiego - poinformowała w rozmowie z epoznan.pl Agnieszka Smogulecka z ZTM. W pierwszym dniu działania systemu odnotowano 585 wypożyczeń.  

W tym roku pojawiły się łącznie 23 nowe stacje i 220 rowerów. Od teraz rowery możemy też wypożyczać w następujących lokalizacjach: os. Jagiełły (Piątkowo) Nasienna (Winiary) Jasna Rola (Naramowice) os. Piastowskie, os. Stare Żegrze, Piaśnicka Rynek, os. Orła Białego, os. Rusa/Chartowo, Inflancka, Keplera (os. Kopernika), Polanka, Kórnicka, Buczka/Kołłątaja (Świerczewo), Maczka (Sołacz), Karpia (Naramowice), Dmowskiego/Stablewskiego (Łazarz), Targi (przy Międzynarodowych Targach Poznańskich), Marcinkowskiego/Podgórna, Sieroca (centrum), Spadzista (Wilda), Malwowa/Złotowska, Junikowo (pętla), Galeria Malta.

Wprowadzenie udogodnienia sprawią, że mieszkańcy Rataj dużo bardziej będą mogli korzystać z PRM. Wcześniej bowiem w obrębie naszej dzielnicy stały raptem pięć stacji: na Rondach Rataje i Starołęka, osiedlu Oświecenia, przy Politechnice oraz jedna nieopodal Jeziora Maltańskiego. 

Przypomnijmy, że zeszły rok był dla Poznańskiego Roweru Miejskiego absolutnie rekordowym. Rowery w sumie wypożyczono 1,058 mln razy, a w stolicy Wielkopolski w sumie jest już około 100 tysięcy użytkowników systemu, z czego 40 tysięcy dołączyło w tym roku. 

Obserwuj autora: @P_Przyborowski

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza