wtorek, 17 marca 2015

Mieszkańców czekają zmiany. Jakie?

Mieszkańcy nie mają, gdzie parkować i czekając na dokończenie budowy parku zapowiada się też walka o ekrany akustyczne. Te zadania być może dokończą nowi osiedlowi radni z Rataj - pisze epoznan.pl.

Na Ratajach działają trzy samorządy lokalne. Do rady osiedla Rataje, Chartowo i Żegrze startuje w sumie 118 osób. Większość z nich chce rozwiązać problemy z parkowaniem w dzielnicy. Część kandydatów zapowiada też walkę o montaż ekranów akustycznych wzdłuż przebudowywanej Estakady Katowickiej.

Oprócz problemów związanych z nieścisłościami finansowymi w Radzie Osiedla Chartowo, problemem jest również Park Rataje, gdzie poza ławkami i latarniami na większe inwestycje nie ma szans. Budowę ma przyśpieszyć doraźna komisja Rady Miasta, na czele której stoi przewodniczący Rady Osiedla Rataje. - Ten projekt również małymi krokami powstaje i z całą pewnością powstanie pewnie później, ale będzie - mówi Adam Pawlik, przewodniczący Rady Osiedla Rataje.  

Zmiany na pewno nie zajdą na ulicy Milczańskiej. Choć jeszcze w czasie kampanii wyborczej obecny prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak obiecywał pomoc mieszkańcom, którzy nie zgadzali się na drogę dojazdową pod swoimi oknami. Po licznych protestach przebieg drogi nie został zmieniony, mieszkańcy dostali za to od inwestora milion złotych na remonty na osiedlu. - Osiągnęliśmy bardzo dużo teraz tylko musimy to w racjonalny sposób wykorzystać. Prowadzimy rozmowy z inwestorem oraz wewnątrz osiedla - mówi Grzegorz Marciniak, Rada Osiedla Rataje.  

Przypomnijmy wybory do Rad Osiedli już w najbliższą niedzielę, 22 marca.

Cały artykuł przeczytasz na epoznan.pl | foto: facebook.com/Ratajanka

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza