niedziela, 8 marca 2015

Wybory do Rady Osiedla już za dwa tygodnie. Poznaj kandydatów

Już w niedzielę 22 marca, czyli za niecałe dwa tygodnie czekają nas wybory do Rady Osiedla Rataje. Sprawdź, kto, jak, gdzie i kiedy może głosować i idź na wybory!

Kto? Kiedy? Gdzie?
W wyborach wziąć udział może każdy pełnoletni Poznaniak stale zamieszkujący na terenie danego Osiedla mający pełne prawa wyborcze. W przypadku mieszkańców osiedla Oświecenia, głosowanie odbywać się będzie w Szkole Podstawowej nr 19, a lokal wyborczy otwarty będzie od godziny 8 do 20.

Jak głosować? 
Po wylegitymowaniu się, w lokalu wyborczym otrzymasz kartę do głosowania z imionami i nazwiskami osób kandydujących w danym okręgu wyborczym. Na danego kandydata oddajesz głos poprzez postawienie krzyżyka w kratce obok jego imienia i nazwiska.

Uwaga! W wyborach do Rad Osiedli możesz zagłosować na tylu kandydatów, ile mandatów przypada w danym okręgu. Jeśli głosujesz w okręgu 3-mandatowym, możesz zagłosować na 3 kandydatów. Większość osiedli to jeden okręg wyborczy - wówczas możesz zagłosować na tylu kandydatów, ile radnych liczy Rada Osiedla (15 albo 21).

Kilka ważnych informacji:
- krzyżyk musi być postawiony dokładnie w kratce: punkt, w którym przecinają się dwie linie krzyżyka musi znajdować się w obrębie kratki; jeśli znajdzie się - poza nim - głos na danego - jeśli nie postawisz żadnego krzyżyka lub gdy postawisz ich za dużo - głos również będzie nieważny,
- w lokalu wyborczym możesz wylegitymować się dowolnym dowodem tożsamości ze zdjęciem

Co zrobić, jeśli chcę głosować w innym miejscu niż jestem zameldowany?
Jeśli na stałe zamieszkujesz w innym miejscu niż jesteś zameldowany, możesz dopisać się do rejestru wyborców w miejscu stałego zamieszkania. Wówczas powinieneś udać się do Wydziału Spraw Obywatelskich Urzędu Miasta Poznania (ul. Libelta 16/20), złożyć wniosek o dopisanie do rejestru wyborców oraz przedstawić dokumenty udowadniające fakt stałego zamieszkania na danym Osiedlu. Urzędnicy podejmują decyzję o akceptacji wniosku lub jego odrzuceniu w ciągu trzech dni od jego złożenia.

Poznaj kandydatów z naszego osiedla
Mieszkańcy naszego osiedla należą więc do okręgu II-Rataje, w którym można zagłosować na maksymalnie 4 kandydatów. W najbliższych dniach będziemy starali się przedstawić naszym czytelnikom, czyli Wam, poszczególnych kandydatów.

Lp., Nazwisko i imiona, wiek, zawód lub wykształcenie
1. ANDRZEJEWSKA Agnieszka, 40, wyższe, podyplomowe
2. CHMIELOWIEC Sylwester Szczepan, 56, górnik
3. DOJS Marek Jerzy, 64, wyższe
4. KORDECZKA Jacek, 67, wyższe
5. MARCINIAK Krzysztof Sławomir, 37, wyższe
6. NAWROT Jacek, 50, architekt
7. NOWAK Mateusz, 19, uczeń
8. OLSZEWSKA Agnieszka, 40, nauczyciel
9. PAISERT Krzysztof, 25, wyższe, rzecznik prasowy
10. POSPIESZYŃSKA Agnieszka Monika, 38, mgr inż. zarządzania finansami
11. RĄCZKA Dawid, 23, wyższe
12. SIKORA Mateusz, 25, wyższe, likwidator szkód
13. TELESIŃSKA Marta Wiktoria, 24, nauczyciel
14. ZIÓŁKOWSKA Walentyna Iwona, 69, technik ekonomista, technolog

Więcej informacji o wyborach do Rady Osiedla znajdziecie na portalu wybierzsie.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz